Translate to English Übersetzen Sie ins Deutsche

Spokojne mazurskie lasy i łąki, a także miasteczka pełne są ścieżek i dróg idealnych do spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas spacerów. Poniżej znajduje się lista proponowanych tras spacerowych, które zostały umieszczone w aplikacji Traseo, dostępnej na telefony z systemem Android oraz iOS, która ułatwi nawigowanie po śladzie GPS.

Trasy spacerowe w Gminie Mikołajki

Zwiedzamy Mikołajki

4,7 KM
Mikołajki

Trasa pozwalająca zwiedzić najważniejsze atrakcje miasteczka. W trakcie spaceru zobaczysz między innymi promenadę, zabytkowe kościoły, Muzeum Reformacji Polskiej oraz wejdziesz na wieżę kościoła Świętego Mikołaja.

Promenada z ulicą Kajki

2,8 KM
Mikołajki

Trasa prowadząca przez promenadę oraz ulicę Kajki. W trakcie spaceru zobaczysz zabytkowy kościół Matki Bożej Różańcowej z 1910 roku oraz stojący przed nim pomnik ku czci ofiar Białego Szkwału.

Promenada z ulicą Dybowską

3,6 KM
Mikołajki

Trasa prowadząca przez promenadę oraz ulicę Dybowską. W trakcie spaceru zobaczysz zabytkowy cmentarz żydowski oraz wejdzesz na wieżę kościoła Świętego Mikołaja, z której zobaczysz 5 jezior otaczających Mikołajki.

Trasa po Mikołajkach i okolicznym lesie. W trakcie spaceru przejdziesz kładką pieszą na zachodni brzeg jeziora Mikołajskiego, by idąc wzdłuż akwenu móc podziwiać panoramę miasteczka.

Pętla Prawdowo

5,4 KM
Mikołajki, Prawdowo

Trasa spacerowa po Mikołajkach oraz sąsiadującej z miasteczkiem wsi Prawdowo. W trakcie spaceru zwiedzisz zachodnią część miasta oraz przejdziesz przez spokojne, wiejskie drogi gruntowe.

Jezioro Łuknajno

8,5 KM
Mikołajki, Kolonia Mikołajki

Trasa prowadząca z Mikołajek do najwyższej z wież widokowych wybudowanych nad jeziorem Łuknajno. Po wyjściu z miasteczka, trasa wiedzie spokojnymi drogami gruntowymi.

Wieże rezerwatu Jezioro Łuknajno

4,8 KM
Mikołajki, Łuknajno

Trasa prowadząca z Mikołajek na wieże widokowe Rezerwatu przyrody Jezioro Łuknajno. Z dwóch z nich zobaczysz jezioro rezerwatu, jedna zaś pozwala podziwiać jezioro Śniardwy. Trasa w jedną stronę.

Okolice Łuknajna

7,3 KM
Łuknajno

Trasa po Rezerwacie przyrody Jezioro Łuknajno, słynącym z występującej tu dużej kolonii łabędzia niemego. W trakcie spaceru przejdziesz przez tereny łąk i wejdziesz na wieże widokowe.

Okolice Łuknajna na skróty

4,6 KM
Łuknajno

Skrócona wersja trasy spacerowej po łąkach Rezerwatu przyrody Jezioro Łuknajno. Pomimo skróconego dystansu, na trasie nie zabrakło wież widokowych nad jeziorami Łuknajno oraz Śniardwy.

Trasy spacerowe w okolicach Mikołajek

Na granicy Warmii i Mazur

2,7 KM
Święta Lipka

Piersławek

4,5 KM
Piersławek

Rezerwat Krutynia

2,5 KM
Krutyń

Rezerwat Zakręt

3,6 KM
Krutyń

Ruciański Las

3,4 KM
Ruciane-Nida

Ruciański Las na skróty

1,0 KM
Ruciane-Nida

Strzałowo

4,9 KM
Strzałowo

Strzałowo na skróty

2,6 KM
Strzałowo

Śladami Gałczyńskiego

2,0 KM
Pranie

Wokół jeziora Chudek

1,7 KM
Ruciane-Nida

Wokół stawu w Pieckach

4,2 KM
Piecki