Translate to English Übersetzen Sie ins Deutsche
 

Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Projekt, który upowszechniania dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy namawiają na aktywność, zdrowy tryb życia i rodzinne spędzanie czasu. Do tej pory udział w projekcie wzięło blisko 13 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 100 000 kibiców.

W Mikołajkach na kolarzy czeka malownicza trasa przez fragment miasta, od miasteczka sportowego, następnie przy jeziorze Mikołajskim, wzdłuż szeregu hoteli, do części jednego z największych kompleksów leśnych Polski – Puszczy Piskiej.

Trasa zachwyca singletrack’ami przebiegającymi po stromych wzgórzach jezior Mikołajskiego i Bełdan. Zawodnicy, biorący udział w wyścigu, miają do wyboru 4 różne dystanse, w zależności od umiejętności: PRO to 3 rundy, w sumie 84 km, Expert to 2 rundy i 56 km, Hobby 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 28 km.

Mazury MTB to nie tylko wymagająca trasa dla doświadczonych kolarzy. Rozgrywane są też wyścigi na dystansie Fun gdzie w ramach jednej rundy do pokonania będzie 11 km.

Organizatorzy cyklu nie zapominają także o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach: Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich dla starszych a dla najmłodszych: wyścigi na rowerkach biegowych, których trasa przygotowana zostanie na Placu Wolności.

Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora lub pisemnej na miejscu w miasteczku wyścigu.

Organizator: Luz Grupa Mrągowo. Sponsor tytularny: Łaciate. Partnerzy: Gmina Mikołajki, Centrum Kultury "Kłobuk".

W Krainie Sielawowego Króla - 2024

Relacje wideo z poprzednich edycji zawodów MTB Mazury w Mikołajkach