Szanowni Państwo!

 

Witam serdecznie na oficjalnej stronie gminy Mikołajki.

 

Cieszę się, że odwiedziliście nasz portal. W  serwisie znajdziecie wiele informacji praktycznych, przydatnych dla każdego mieszkańca, jak i aktualności dotyczących atrakcji turystycznych, których w naszej gminie nie brakuje. 

 

Mikołajki ze względu na położenie w samym sercu Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich to mekka żeglarstwa i jeden z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych na Mazurach. Od wiosny do jesieni tętni tu życie, a odwiedzający Nas turyści czerpią przyjemność z różnorodnych atrakcji zarówno tych na wodzie jak i na lądzie. Począwszy od kajaków poprzez statki białej floty czy rejs z kolacją na pokładzie jedynego w Polsce żaglowca śródlądowego zbudowanego według wzorców XIX-wiecznych brygów, cumującego przy promenadzie w Mikołajkach! W marinach i mniejszych portach można czarterować luksusowe jachty, a także houseboaty, których standardy równają się z hotelowymi. Nie brakuje też szybkich łodzi motorowych czy oferty dla windsurferów. Na lądzie czekają nowoczesne hotele – wśród których są duże obiekty z rozbudowanym zapleczem SPA&Wellness, jak i te małe - butikowe, komfortowe apartamenty, ośrodki wypoczynkowe a dla miłośników spokoju i błogiego relaksu gospodarstwa agroturystyczne.

 

Zachęcam także potencjalnych inwestorów do współpracy z nami. Oferujemy atrakcyjne tereny inwestycyjne głównie dla branży turystycznej. Wszystkie informacje i niezbędne dane kontaktowe znajdziecie Państwo na naszej stronie.

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do Mikołajek,

 

Burmistrz Mikołajek

 

Piotr Jakubowski