"Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym" to projekt, z którego pomocy skorzystali mieszkańcy 1604 gmin z całej Polski, na których terenie działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Projekt sfinansowano w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Alokacja projektu „Granty PPGR” wyniosła ponad 586 366 068 złotych

Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Projekt w całości finansowany jest ze środków unijnych.

Gmina Mikołajki otrzymała  633 000 tyś. złotych dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego. Otrzymane dofinansowanie pozwoliło na zakup 231 laptopów Lenovo wraz z ubezpieczeniem. Tylu uczniów z rodzin byłych pracowników PGR-ów zostało wyposażonych w nowy sprzęt komputerowy, który ma im ułatwić naukę.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19