Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrzynek ze skarbami. Wykorzystuje ona współrzędne GPS, dzięki czemu możemy zacząć zabawę posiadając przy sobie telefon z transferem danych oraz odpowiednią aplikacją. Po jej instalacji i rejestracji konta poszukiwacza można wybrać z mapy jedną z zaznaczonych skrzynek i skorzystać z nawigacji lub (w przypadku znalezienia się w bliskiej okolicy skarbu) kompasu. Czasem znalezienie takiego schowanego pudełeczka może być trudniejsze, w zależności od tego, jak dobrze zostało ono zamaskowane.

 

Skrzynki, chowane przez innych poszukiwaczy umieszczane są w miejscach interesujących historycznie, przyrodniczo, czy widokowo, a dodatkowo zaopatrzone są w bogate opisy dotyczące ich tematu przewodniego. Znajdując jedną z nich możemy wpisać się do zawartego tam dzienniczka, dokumentując swój sukces.

 

Geocaching jest świetną formą zabawy i zwiedzania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci świetnie bawią się szukając ukrytych pudełeczek, a rodzice pomagają im czytając zawarte wskazówki, a także poznając dane miejsce lub jego historię bardziej szczegółowo. W naszej gminie, na chwilę obecną, schowanych jest 19 skrzynek. Zapraszamy więc do ich poszukania!