Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie to miejsce, które można polecić szczególnie miłośnikom zwierząt oraz rodzinom z dziećmi. Położone około 15 kilometrów na południe od Mikołajek, niedaleko miejscowości Ukta, zwierzęce safari ulokowane jest na terenie około 100ha. Park oferuje trwające około półtorej godziny spacery z przewodnikiem, w trakcie których zobaczyć można szeroką gamę gatunków zwierząt występujących na naszych mazurskich terenach. Będą to przeróżne jeleniowate, bociany, kozy, rysie, żbiki, sowy, wilki i wiele innych ciekawych zwierząt. Część z nich znajduje się w klatkach, część zaś na otwartych wybiegach. Niektóre są na tyle przyzwyczajone do człowieka, że można je pogłaskać, a nawet pokarmić. Warto zaznaczyć, że spacer po obiekcie przeplatany jest przechodzeniem przez drewniane drabiny łączące ze sobą wybiegi. Z tego powodu ciężko jest wziąć ze sobą wózek dla dziecka, które trzeba będzie przenosić przez drabinki.

 

Kadzidłowo to jednak nie tylko piesze safari ze zwierzętami – na terenie parku znajduje się także muzeum kulturowe posiadające w swojej kolekcji wiele oryginalnych chat mazurskich, przywiezionych z różnych stron regionu. W jednej z nich znajduje się restauracja serwująca posiłki całkowicie własnej roboty.

 

Obiekt znajduje się około 15 kilometrów na południe od Mikołajek, niedaleko miejscowości Ukta. W chwili obecnej Park jest nieczynny do odwołania.