Od 2016 roku organizujemy naszą akcję. Zawsze było trudno, i ten rok postawił nas przed nie lada wyzwaniem. Wciąż nie funkcjonujemy normalnie. COVID-19 sprawił, że niemal każda dziedzina naszego życia uległa zmianie. Nastał trudny czas dla wielu ludzi.

Na szczęście na pewne rzeczy koronawirus nie ma wpływu, tj.: empatia, wrażliwość, życzliwość, zrozumienie drugiego człowieka i gotowość do bezinteresownego działania, pomocy.

Ze względu na zaistniałą sytuację nasze spotkanie, ponownie, nie może odbyć się w tradycyjnej formie, ale z drugiej strony nie chcemy, by nasi Seniorzy pomyśleli, że zapomnieliśmy o Nich, w tym tak trudnym czasie - przymusowej izolacji, zamknięcia w czterech ścianach.Pragniemy pokazać Im, że wciąż mogą liczyć na naszą pamięć i wsparcie. Wbrew wszelkim trudnościom pragniemy złożyć naszym Seniorom życzenia świąteczne.

Postanowiliśmy, że pandemia nie może nas powstrzymać i szukamy ludzi dobrej woli, którzy wspomogą nas w realizacji tego projektu w tym roku.

Dlatego zwracamy się do wszystkich osób, którym nie są obojętni najstarsi mieszkańcy naszej gminy, o współudział w przygotowaniu:

        *słodkości dla naszych Seniorów - jeśli możesz, upiecz domowe ciasto na 17 grudnia (piątek) - ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszą informację od osób, które upieką ciasto (do 11 grudnia br.)

        *świątecznych paczek - jeśli możesz, kup np. jedno opakowanie pierniczków, ciasteczek lub herbatkę owocowo-ziołową

 - dla kilkuosobowej grupy wolontariuszy zakup świątecznych słodkości, przygotowanie kartek świątecznych i upominków dla kilkudziesięciu Seniorów jest ciężarem nie do udźwignięcia, ale kiedy każda życzliwa osoba kupi jeden produkt, realne staje się przygotowanie tak wielu świątecznych paczek.

        Każda pomoc jest mile widziana i z góry za nią dziękujemy.

Osoba do kontaktu: Iwona Alejster tel. 669863642 i Izabella Zalewska tel. 604189088

zdj. nagłówkowe: Spotkanie z kolędą w 2017 r.