Polska Federacja Campingu i Caravaningu wybrała najlepsze campingi w Polsce w 2021 r. W konkursie „Mister Camping” oceniane są m.in. zagospodarowanie i wyposażenie campingu, jego stan techniczny, czystość i estetyka, jakość obsługi turystów oraz bezpieczeństwo pobytu, w tym zapewnienie turystom bezpiecznego pobytu w czasie pandemii. Przy dokonywaniu oceny campingu brane są również pod uwagę opinie turystów krajowych i zagranicznych oraz opinie prezentowane w mediach. Uczestnikami konkursu są wszystkie campingi zrzeszone w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.

 

W tym roku, podobnie jak i poprzednich latach campingi nr 2 „Wagabunda” w Mikołajkach i nr 7 „KamA” w Tałtach zdobyły I miejsce i tytuł „Mister Camping”.

 

Udział w konkursie motywuje właścicieli i gestorów bazy campingowej do podnoszenia z roku na rok standardu jej wyposażenia oraz jakości świadczonych usług. Najlepsze campingi – laureaci konkursu są rekomendowane i promowane przez Polską Federację Campingu i Caravaningu w wydawanych przez PFCC informatorach i mapach campingowych, a także na stronie internetowej Federacji www.pfcc.eu, prowadzonej w 8 wersjach językowych, która w bieżącym roku odnotowała ponad 5,6 mln wejść. Najlepsze polskie campingi promowane są także przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej i na Narodowym Portalu Turystycznym „Odkryj Polskę” prowadzonym w kilkunastu wersjach językowych.

 

Wynik uzyskany przez campingi: nr 2 „Wagabunda” w Mikołajkach i nr 7 „KamA” w Tałtach w tegorocznej edycji konkursu „Mister Camping” dowodzi dużego zaangażowania i profesjonalizmu ich kierownictwa oraz pracowników.

 

Konkurs „Mister Camping” organizowany jest przez Polską Federację Campingu i Caravaningu we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Polską Organizacją Turystyczną.

 

zdj. nagłówkowe ze strony internetowej jednego z laureatów: www.kama.mazury.pl