Zbliża się kolejna, VI edycja Europejskiego Kongresu Samorządów. Jest to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Tym razem, ten największy w naszej część Europy kongres nt. polityki lokalnej, odbędzie się w Mikołajkach. Dzięki staraniom samorządu wydarzenie na najbliższe kilka lat już na dobre zagości w naszym mieście. Udział weźmie blisko 2000 gości.

 

Bloki programowe, panele dyskusyjne, warsztaty – już 6 grudnia rozpocznie się spotkanie liderów samorządowych, elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. VI edycja odbędzie się w Mikołajkach, a miejscem debat będzie dobrze znany Hotel Gołębiewski. Program merytoryczny konferencji obejmuje ponad sto wydarzeń, które tematycznie zostały podzielone na ścieżki, takie jak m.in. Biznes i Zarządzanie, Inwestycje, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna czy Zrównoważony Rozwój.


Organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, która znana jest jako organizatorem innych dużych wydarzeń a mianowicie Forum Ekonomicznego i Forum Regionów.
Miastem Gospodarzem wydarzenia są Mikołajki, Głównym Partnerem jest Województwo Warmińsko-Mazurskie

Więcej informacji: http://www.forum-ekonomiczne.pl/vi-europejski-kongres-samorzadow/?_sft_category=europejski-kongres-samorzadow