Urząd Miasta i Gminy Mikołajki wprowadza obecnie elektroniczny system obsługi opłaty miejscowej Travelhost, który zastąpi dotychczasowe kwitariusze.

Dla Inkasentów oznacza to brak konieczności odwiedzania nas w celu pobrania kwitariusza oraz możliwość bezpośredniego rozliczenia się z opłaty. Zyskują Państwo wygodę, oszczędność czasu.

Miesięczne rozliczenie między inkasentem a Urzędem Miasta i Gminy, odbędzie się poprzez raport automatycznie generowany w systemie Travelhost. Kwotę widoczną w raporcie wystarczy przelać na rachunek bankowy Urzędu.

System jest intuicyjny, działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej i można z niego korzystać na wszystkich urządzeniach (komputer, tablet, telefon).

Dla inkasenta oznacza to:

- wygodę: system automatycznie oblicza jaką kwotę należy pobrać od turysty i oblicza kwotę przelewu na koniec miesiąca na konto urzędu. Nie ma więc pomyłek, braku czytelności kwitariuszy itp. 

- oszczędność czasu: brak wizyt w urzędzie w celu pobrania kwitariusza i rozliczenia się z niego, ale także oszczędność czasu przy poborze opłaty. Obecnie jak turysta chce zmodyfikować swój pobyt to inkasent musi od nowa wypisać mu kwitariusz. W Travelhost inkasent odszuka turystę w "liście pobytów" i jednym przyciskiem skróci/wydłuży jego pobyt.

- wygodę: w systemie można pobierać opłatę dla kilku obiektów za pomocą jednego konta.

- prostotę obsługi: strona panelu Travelhost wykonana jest w technologii umożliwiającej zapisanie jej na pulpicie telefonu w postaci ikonki (tzw. aplikacje PWA). Działanie takiej aplikacji niczym nie różni się od aplikacji z tzw. sklepu, ale jej pobranie polega na wykonaniu innych czynności.

Od 24.05 Urząd Gminy rozpoczyna akcję informacyjną odnośnie korzystania z nowego systemy obsługi opłaty miejscowej i dlatego z ramienia Urzędu będziemy informowali telefonicznie nt. funkcjonowania systemu.