Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie  poszukuje osoby na stanowisko Technik doradca/ Doradca. Praca w Zespole Doradców w Mrągowie, obsługa gm. Sorkwity.

Zespół Doradców w Mrągowie - obsługa gm. SorkwityForma zatrudnienia - umowa o pracę na czas określony

Rodzaj pracy inne - pole do podania szukanego hasła

Stanowisko - Technik doradca/ Doradca w PZDR nr 5, Zespół Doradców w Mrągowie,

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie -
obsługa gm. Sorkwity

Telefon 89 535 76 84

Fax  89 526 44 39

Data składania           2021-02-08

Data wygaśnięcia      2021-02-08

Tagi

Województwo WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Powiat Olsztyn

Gmina Olsztyn

Miasto Olsztyn

Ulica ul. Jagiellońska

Numer budynku 91

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie
ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn

Ogłoszenie nr 02/2021
na stanowisko

Technik doradca/ Doradca
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie,

Zespół Doradców w Mrągowie - obsługa gm. Sorkwity

Podstawowy zakres obowiązków :

  1. prowadzenie działalności szkoleniowej, doradczej, informacyjnej, upowszechnieniowej
    i promocyjnej w zakresie:

  1. systemów i technologii produkcji rolniczej,

  2. ekonomiki i zarządzania gospodarstwem rolnym,

  3. przetwórstwa i marketingu produktów rolno-spożywczych, w tym lokalnych regionalnych,

  4. integracji poziomej i pionowej,

  5. aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich i rozwoju przedsiębiorczości, w tym pozarolniczej,

  6. zasad finansowego wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych lub zagranicznych,

  7. ochrony środowiska, bioróżnorodności, zapobiegania i adaptacji do zmian klimatu,

  1. zachowania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi;

  2. prowadzenie monitoringu cen płodów rolnych, środków produkcji, nawozów mineralnych;

  3. upowszechnianie rolniczych informacji rynkowych;

  4. prowadzenie monitoringu przebiegu prac w rolnictwie;

  5. prowadzenie ksiąg rachunkowych i dokumentacji niezbędnej w rachunkowości gospodarstw rolnych;

  6. współudział w organizacji targów, wystaw, pokazów, konferencji i innych przedsięwzięć upowszechniających wiedzę rolniczą, nowe technologie produkcji i promujących produkty i wyroby przetwórstwa rolno-spożywczego;

  7. sporządzanie analiz i opracowań ekonomicznych, finansowych i technologicznych;

  8. sporządzanie planów nawozowych lub planów przechowalnictwa nawozów naturalnych;

  9. sporządzanie planów działalności rolno-środowiskowo-klimatycznej, planów działalności ekologicznej;

  10. sporządzanie planów przestawienia gospodarstwa rolnego na produkcję metodami ekologicznymi lub planów produkcji w gospodarstwach ekologicznych;

  11. wypełnianie wniosków lub innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o przyznanie pomocy finansowanej lub współfinansowanej ze środków pochodzących z funduszy Unii Europejskiej lub innych instytucji krajowych i zagranicznych.

Wymagania:

  • wykształcenie minimum średnie rolnicze lub pokrewne ( mile widziane uzupełnienie wykształcenia – studia wyższe)

  • umiejętność prowadzenia doradztwa i szkoleń,

  • dobra znajomość  programów komputerowych Microsoft Office,

  • posiadanie prawa jazdy oraz samochodu.

Preferowane:

  • miejsce zamieszkania - teren obsługiwanej gminy,

  • pochodzenie wiejskie,

  • doświadczenie  w pracy z rolnikami i przedsiębiorcami rolnymi.

Wymagane dokumenty:

  • CV oraz list motywacyjny,

  • dokumenty  potwierdzające  wykształcenie i kwalifikacje zawodowe  (kserokopie świadectwa ukończenia szkoły, świadectw pracy, oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy),

  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych – (w załączeniu).

Termin składania dokumentów: do 08.02.2021 r. godz. 15.00

Dokumenty należy przesłać  z oznaczeniem „Nabór - ogłoszenie 02/2021” :

pocztą na adres  WMODR z siedzibą w Olsztynie  10-356 Olsztyn ul. Jagiellońska 91 lub
pocztą elektroniczną (skany dokumentów) – w tytule e-maila należy wpisać "Nabór- ogłoszenie
nr 02/2021”