Gmina Mikołajki w latach 2020-2021 zamierza przetestować nową formę usług opiekuńczych jaką jest teleopieka. W tym celu zaangażowano środki własne Gminy oraz  pozyskano częściowo środki z dotacji celowej Województwa Warmińsko - Mazurskiego. W okresie testowym, usługa będzie świadczona bezpłatnie.

Teleopieka to nic innego  jak urządzenie GPS w formie opaski gdzie, za pomocą jednego przycisku możemy komunikować się głosowo z ratownikiem medycznym. Wdrażany przez nas model posiada m.in. takie możliwości jak:

·         natychmiastowe powiadomienie o zagrożeniu życia, zdrowia i bezpieczeństwa,

·         detektor upadku,

·         lokalizator GPS- przydatny zwłaszcza wśród osób, które tracą orientacje w terenie,

·         możliwość ustawienia przypomnień o zażyciu leków o wskazanej godzinie.

Usługa teleopieki oferowana przez nas ma charakter całodobowy i jest skierowana do osób w wieku powyżej 60 roku życia.

Wybierając operatora systemu teleopieki w naszej Gminie zdecydowaliśmy się na firmę posiadającą odpowiedni certyfikat jakości oraz sprawdzoną już w realizacji swoich działań w takich miastach jak: Warszawa, Toruń czy Radom. Firma SIDLY, którą wybraliśmy wygrywała wiele prestiżowych konkursów m.in. na najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny, grand prix medical czy laur innowacyjności.

Ilość posiadanych przez nas urządzeń jest ograniczona. Zapraszamy zainteresowanych tą formą wsparcia do kontaktu z pracownikiem Gminy organizującym to działanie:

Wioletta Rogowska, Tel. 608-691-756

pok. nr 9 Urzędu Miasta i Gminy Mikołajki

 

fot. Pixel-Shot - stock.adobe.com