Już w najbliższą niedzielę pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w ramach projektu "Dźwiękospacery!!~~%@)*^^".

Wyjątkową podróż muzyczną rozpoczniemy w Mikołajkach przy moście dla pieszych, skąd odpłyniemy wraz z zespołem Tsigunz, który porwie nas wyjątkowym brzmieniem. Połączenie tradycyjnych melodii z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii w nowoczesnej aranżacji przy użyciu rąk, nóg i nowoczesnych instrumentów opracowanych w Japonii, wyprodukowanych w Chinach.

Wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!

 

Wstęp nieodpłatny!

Start koncertu: 2.08.2020 (niedziela),godz. 18.00 Mikołajki / nabrzeże przy moście dla pieszych; 

Finał: port w Starych Sadach.

Organizator: Fundacja Fabryka UTU

Partner działania: Hotel Robert's Port w Starych Sadach

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zespół Tsigunz

Przejechali 70 tysięcy kilometrów, zagrali ponad 200 koncertów. Koncertowali w Jugosławii, ZSRR, NRD i Czechosłowacji, gościli w legendarnej Guczy i na Sziget Festival, pojawiali się w Polsacie i TVP, na Top Trendy i Giełdzie Papierów Wartościowych, na procesji Bożego Ciała, kilkunastu weselach oraz festiwalu mleka, nieraz narażając się na śmierć lub ciężkie kalectwo. Z polskiego szołbizu skutecznie wygryźli Gorana Bregovicia, a we Francji pomylono ich z Offspring!

 

Skład:

Dmytro Trubaci - trumpet

Dragan Opalič - trumpet

Mahala Melehovič Rai - clarinet

Mihai Angelo - bari sax

Zlatko Fetisz - bari sax

Wolf Bidzashvili Tubescu - tuba

Ribar Karpič - baterie