Na dziecięcą medycynę zabiegową zbierane będą środki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mikołajski Sztab WOŚP zachęca do aktywnego uczestnictwa w 28. Finale, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

 

X Halowy Turniej Piłki Nożnej „Gramy bez napinki!” rozpocznie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Mikołajkach. W rozgrywkach wystartuje 10 drużyn. W przerwie pomiędzy meczami odbędą się licytacje gadżetów oraz sprzętu sportowego. Zyski z licytacji oraz wpisowe w całości przeznaczone zostaną na rzecz mikołajskiego sztabu WOŚP. Organizatorem turniej jest MKS Kłobuk Mikołajki.

 

Tradycją stał się już udział miejscowych morsów w orkiestrowym graniu. Ich kwesta wygląda wyjątkowo. O godzinie 13:00 wejdą do jeziora Mikołajskiego i to właśnie w wodzie będą zbierać pieniądze do puszki. W świetlicy wiejskiej w Górkle oraz w Szkole Podstawowej w Olszewie zorganizowany zostanie turniej tenisa stołowego.

 

Główna część imprezy rozpocznie się o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury „Kłobuk”. Na scenie wystąpi młodzież z gminnych szkół oraz zespoły szlifujące swój talent muzyczny pod okiem Sylwii Brzozowskiej oraz Krzysztofa Magnuskiego. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Roman Tkaczyk. Koncerty przeplatane będą aukcjami z atrakcyjnymi fantami. Zachęcamy do przekazywania gadżetów, które można dostarczyć do CK Kłobuk.

 

Wzorem lat ubiegłych, podczas imprezy zbierane będą środki na pomoc bezdomnym zwierzętom. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie "Światełko do nieba", czyli laserowy pokaz w sali widowiskowej.

 

Przez cały dzień na ulicach miasta kwestować będą wolontariusze. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą mikołajscy policjanci. Wszystkich chcących wesprzeć orkiestrę zapraszamy do kontaktu z miejscowym sztabem WOŚP.

Nr kontaktowy: 87 42 16 146; 728 457 122

 

 

 

Jak wspierać WOŚP bez wychodzenia z domu?