Sezon wakacyjny rozpoczeliśmy fantastycznie. Pierwszy weekend lipca należał do naszego miasta - Mikołajek. Święto miasta obchodziliśmy tradycyjnie, hucznie, ze wspaniałą pogodą i wśród cudownych ludzi.
Święto  celebrowaliśmy wraz z zaproszonymi gośćmi, mieszkańcami oraz ogromną rzeszą turystów.


Pierwszy dzień zaczęliśmy tradycyjnie uhonorowujac naszych najdłuższym stażem małżeńskim mieszkańców Mikołajek. Kwiaty, medal, życzenia z rąk Burmistrza Miasta Piotra Jakubowskiego oraz Przewodniczącego Rady Leszka Przybysza otrzymali nasi Jubilaci.

Jak co roku była z nami orkiestra dęta Poddębice, która ma tu już swoich wielbicieli.

Jednymi z zaproszonych Gości był zespół teatralny "Sceniczni" ze szkoły Podstawowej im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym. Dzięki Paniom, które prowadzą zajęcia Bożenie Rozmarynowskiej i Annie Detlaf dzieci mogły zaprezentować niesamowite przedstawienie na temat Legendy Króla Sielaw. Jesteśmy przedstawieniem oczarowani.

Piątkowy wieczór uświetniły nam koncerty m.in mikołajskich wykonawców takich jak: Roman Tkaczyc, Seventy Senty Seven oraz zespołu HLA4 Transplant

Dla fanów wieczornej zabawy było Silent Disco, czyli dyskoteka z muzyką w słuchawkach. Fanstayczne nowe doświadczenie.

6 lipca 2024 roku odbył się już XVII Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie” w naszych malowniczych Mikołajach. Plac Wolności, jak co roku zapełnił się rzeszą miłośników ryb, pragnących wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. Sporo osób przyjechało tego dnia do Mikołajek specjalnie na to wydarzenie.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 11:00, a na miejscu czekało wiele atrakcji dla uczestników. Na głównym placu festiwalowym można było znaleźć stoiska z pysznymi potrawami rybnymi. Do degustacji była PONAD TONA słodkowodnych ryb pod różnymi postaciami. Rarytasem były świeżo wędzone ryby, potrawy z ryb egzotycznych, ryby tradycyjnie smażone oraz oczywiście rybna zupa. Wszystko to zostało przygotowane z najlepszych i najświeższych składników, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Podczas festiwalu odbywały się również liczne pokazy kulinariów, podczas których szefowie kuchni prezentowali swoje umiejętności przyrządzania potraw rybnych. Nie zabrakło także stoisk dla dzieci, które mogły udekorować piernikowe rybki oraz ceramiczne sielawki.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepszego sprawiacza ryb. Panowie rywalizowali zacięcie, ale zwycięzca może oczywisćie być jeden.

Ponadto na festiwalu odbywały się prelekcje na temat rybactwa i rybnych kulinariów, występ teatralny dzieci ze szkoły w Rekowie Górnym, które uświetniły atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

XVII Festiwal Rybnym „Rybke na zdrowie” w Mikołajach był doskonałą okazją do spotkania się z przyjaciółmi, delektowania się pysznymi potrawami rybnymi. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Mikołajkach i z pewnością będzie kontynuowane w kolejnych latach.

Zapraszamy wszystkich miłośników ryb oraz dobrej zabawy do udziału w kolejnych edycjach Mazurskiego Festiwalu Rybnego w Mikołajach. "Rybkę na zdrowie"!

Wydarzenie XVII Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę Na Zdrowie” realizowane jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2024r.” 

 

Wieczór należał oczywiście do naszego Króla Sielaw. O godzinie 21 zaczęła się fantastyczna parada statków i mniejszych jednostek pływających. Muzyka, atmosfera, zachód słońca, świetna pogoda, to atuty sobotniego wieczoru.

Podczas wodowania Króla Sielaw przez Włodarza Mikołajek Burmistrza Piotra Jakubowskiego usłyszeć mogliśmy przepiękną legendę o naszym Sielawowym Królu. Od teraz ryba przyczepiona do mostu drogowego strzec będzie wszystkich turystów i rybaków, jednak aby tak było nie zapomnijcię sie naszemu królowi pokłonić.

 

Kiedy nasze Gwiazdy sobotniej nocy szykowały się do występu, niebo rozbłysło się milionem kolorów w postaci fanstaytcznego i bezpiecznego pokazu fajerwerków. Dziękujemy za bezpieczeństwo podczas pokazu, jak i zabepzieczenia całej parady Osp Mikołajki,  Mopr Mikołajki,  Komendzie Powiatowej Psp Mrągowo, Osp Woźnice, Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie, a zwłaszcza funkcjonariuszom pełniącym służbę z Mikołajek I Rucianego, Mazurskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Ratownikom z karetki wodnej Fundacja TWIN-MED oraz Kapitanom białej floty.

Niezapomniany wieczór zapewniła nam pogoda i oczywiście fantastyczni wykonawcy, bez których ten wieczór nie byłby tak udany.

Ewelina Flinta i Tomasz Organek porwali do zabawy całą publikę. Wieczór zakończył koncert Kool & The Bang

Niedziela podczas Dni Mikołajek to oczywiście Święto Hot - Doga. Tego dnia rozdaliśmy dziesiątki hot-dogów, jak i również świetnie się bawiliśmy podczas konkursów dla dzieci i dorosłych.

Na scenie pojawił się "Elvis" oraz ponownie Orkiestra Poddębice.

Popołudnie zakończyliśmy spokojnym koncertem grupy Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy.

Na koniec fanstastyczna wiadomość ! Następne Dni Mikołajek juz za niecały rok.