W niedzielę odbyły się uzupełniające wybory samorządowe do rady miejskiej w Mikołajkach. O mandat walczyło dwóch kandydatów. Najwięcej głosów zdobył Wiesław Gałązka.

Wybory zarządzono z powodu rezygnacji Radosława Ferenca z pełnienia funkcji radnego. W wakacje rada wygasiła mu mandat i tym samym należało przeprowadzić wybory uzupełniające. Odbyły się one wyłącznie w okręgu nr 9 (obejmuje ulice: Aleja Kasztanowa, Kowalska, Michała Kajki od nr 1 do nr 5, Orzyszowa, Plac Handlowy, Plac Wolności, Szkolna).

Zgłosiło się dwóch kandydatów. Mieszkańcy tego rejonu miasta zdecydowali, że reprezentować będzie ich Wiesław Gałązka, który uzyskał 112 głosów. Drugi z kandydatów, Włodzimierz Ostrowski mógł liczyć na poparcie 24 mikołajczan.

 

"Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom okręgu wyborczego nr 9 za poparcie mojej kandydatury w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Mikołajkach w dniu 17 września.

Przyrzekam, że nie zawiodę Waszego zaufania, ktorym mnie obdarzyliście.

 

Obiecuję, że będę swoją funkcję pełnił tak, aby głos Państwa docierał do urzędu. Bardzo proszę o zgłaszanie mi wszystkich spraw i problemów Państwa nurtujących. 

 

Jestem mieszkancem Mikołajek od dawna, lubię swoje miasto, cieszę się z tego, jak się rozwija. 

Będę pracował na rzecz jego i jego mieszkańców jak najlepiej potrafię.

 

Z wyrazami szacunku 

Wiesław Gałązka"