Mikołajki zajęły 33. miejsce w Polsce w kategorii miasteczek i tym samym pierwsze w powiecie mrągowskim wśród wszystkich samorządów w rankingu najbogatszych samorządów w 2022 roku przeprowadzonym przez ekspertów Czasopisma "Wspólnota".

"Wspólnota" to największy dwutygodnik branżowy zajmujący się tematyka samorządności w Polsce. Ich niezależni eksperci przygotowują klasyfikacje w oparciu o konkretne dane i tak było w tym przypadku. Mikołajki w rankingu najbogatszych samorządów od samego początku wypadały bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca. Teraz nasz samorząd uzyskał wynik zamożności na poziomie 6226,77 zł per capita, co pozwoliło na awans z miejsca 60. w roku 2021 na 33. w roku 2022.

- Realizujemy wiele inwestycji poprawiających kluczową infrastrukturę w Gminie a to wpływa na jakość życia mieszkańców oraz atrakcyjność Mikołajek jako miasta turystycznego - mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek. - To ma przełożenie na dochody zarówno naszych mieszkańców, przedsiębiorców jak i samego samorządu.

Wynik ten jest najlepszym wśród wszystkich samorządów w powiecie mrągowskim. Pozostałe samorządy ziemi mrągowskiej uzyskały miejsca w rankingu wspólnoty: Mrągowo - 150. (spadek z miejsca 71.), Gmina Mrągowo - 1064 (spadek z miejsca 734.), Piecki - 822 (spadek z miejsca 675.), Sorkwity - 215 (awans z miejsca 299.). Sam Powiat Mrągowski awansował z miejsca 124 na 114.

Metodologia badań oraz szczegóły dotyczące w rankingu znajdziecie na stronie "Wspólnoty".