Sobota 1 lipca to tradycyjny Festiwal Rybny "Rybkę na Zdrowie". Wydarzenie kulinarne jest jednym z największych w Polsce poświęconych głównie promocji ryb słodkowodnych.

W sobotę 1 lipca zapraszamy do Mikołajek na tradycyjny Festiwal Rybny "Rybkę na Zdrowie", który jest jednym z największych wydarzeń kulinarnych w Polsce, poświęconych rybom słodkowodnym. Festiwal odbywa się już po raz 16 i każdego roku przyciąga wielu miłośników rybnych specjałów.

Podczas tego kulinarnego wydarzenia będzie można zobaczyć, smakować i nauczyć się przyrządzać różne gatunki ryb z mazurskich jezior. Będzie też okazja do wzięcia udziału w konkursach kulinarnych i dowiedzenia się, jakie są korzyści zdrowotne z jedzenia ryb.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak lukrowanie słodkich sielawek czy warsztaty kulinarne z Grupą Kulinarną Grzegorza Łapanowskiego. Nie zabraknie również szantowej muzyki zespołu Zejman i Garkumpel.

Nie przegap Festiwalu Rybnego "Rybkę na Zdrowie" - to będzie niezapomniane doznanie smakowe!

 

Operacja XVI. Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie” jest współfinansowany ze środków europejskich w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”  w ramach Priorytetu 4 Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”

,,XVI Mazurski Festiwal Rybkę na zdrowie"  jest zrealizowany przy wparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - mazurskiego w konkursie ,,Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023 r.

 

Program:

11.00 - Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu
11.20 - I tura warsztatów kulinarnych, prowadzonych
przez znanych kucharzy regionalnych
12.00-15.30 - ,,Rybne" aktywności dla wszystkich:
stoiska degustacyjne
konkurs na najlepszego sprawiacza ryb
pokazy kulinarne ,,Kuchnie Świata z polskich Ryb"
lukrowanie słodkich sielawek
pogawędki o rybach, rybactwie i rybnych kulinariach
13.00 - II tura warsztatów kulinarnych
14.00 - udekorowanie zwycięzców i uczestników
Regat ,,O Puchar Króla Sielaw"
15.30 - Zakończenie Festiwalu
PONADTO W PROGRAMIE:
► Stoisko Morze, Góry i Mazury z łebskim śledziem,
oscypkami i wędzoną sielawą
► Mini koncerty szantowe zespołu Zejman
i Garkumpel oraz koncert Orkiestry Dętej z Poddębic
► Animacje i stoiska promocyjne
► warsztaty kulinarne dla dzieci
► Plastyczny kącik Malucha z mikołajskimi ekokolorowankami
► Stoisko promocyjne Lokalnej Grupy Działania „Mazurskie Morze