Przedstawiciele Gminy Mikołajki brali udział w oficjalnym otwarciu Mazurskiej Pętli Rowerowej, które odbyło się w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona.
Mazurska Pętla Rowerowa to nowa atrakcja turystyczna na Warmii i Mazurach, która oferuje 300 kilometrów malowniczych tras rowerowych wokół Wielkich Jezior Mazurskich.
 
 
Pętla łączy wiele ciekawych miejscowości, takich jak Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida. Na trasie można podziwiać nie tylko piękną przyrodę, ale także zabytki i atrakcje kulturalne. Pętla została oficjalnie otwarta 2 czerwca 2023 roku w Giżycku, na Wzgórzu św. Brunona. Budowa szlaku kosztowała 81,5 mln zł, z czego 47,1 mln zł pochodziło z dofinansowania unijnego. Oprócz samej trasy, powstała także infrastruktura wspierająca rowerzystów, tak jak 18 Miejsc Obsługi Rowerzystów i 9 Wież Widokowych. Mazurska Pętla Rowerowa to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku i poznawania uroków regionu na dwóch kółkach.
 
 
Otwarcie MPR było jednym z punktów II Forum Rowerowego, które służy wymionom doświadczeń ekspertów, samorządowców i użytkowników infrastruktury rowerowej. Podczas swojego wystąpienia Piotr Jakubowski - burmistrz Mikołajek, przedstawił samorządowcom historię powstawania inwestycji MPR i współpracy z samorządami, które zrzeszone są w ramach Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 - Stowarzyszenie, którego jest prezesem. Z kolei Jarosław Puszko i Mateusz Klimek opowiadali o aktywnych działaniach jakie przygotowują z wykorzystaniem infrastruktury rowerowej w gminie Mikołajki.