W długi weekend majowy Radio ZET zaprasza do Szczytna, Olsztyna, Giżycka i Mikołajek na pełną atrakcji "Majówkę-grillówkę". Cztery różne miasta, kulinarne atrakcje, 25 tys. hot-dogów, Strefa Słuchacza Radia ZET, ekipa dziennikarzy, muzyczne gwiazdy i specjalne relacje na żywo.

"Majówka-grillówka z Radiem ZET" startuje 29 kwietnia w Szczytnie. W kolejnych dniach radiowa ekipa odwiedzi Olsztyn (30.04), Giżycko (1.05) i Mikołajki (2-3.05). W programie coś dla małych i dużych: muzyka na żywo, fotobudka 360, występy magika, pokazy baniek mydlanych i strefa zabaw dla najmłodszych, a także warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. W każdym z miast na gości będzie czekać 5 tys. darmowych hot-dogów (łącznie 25 tys.) i różności z grilla. Kucharze ze starych ksiąg kucharskich spróbują odtworzyć dania z czasów Mikołaja Kopernika, a wszystko w ramach Roku Kopernikańskiego. Tradycyjnie nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Dodatkową atrakcją będzie Strefa Słuchacza Radia ZET. To właśnie tam będzie można spotkać się z dziennikarzami dobrze znanymi z anteny - Kamilem Noselem, Adrianem Nowakiem i Michałem Dzienyńskim - i nagrać swoje pomysły na majówkę, by usłyszeć je następnie na antenie drugiej największej stacji radiowej w Polsce.

 

W niedzielę 30 kwietnia wprost z olsztyńskiej Starówki swój program "Co na pierwsze, co na drugie" poprowadzi Kuba Olszewski. 2 maja w Mikołajkach czeka jeszcze jedna muzyczna niespodzianka - koncert gwiazd, na którym wystąpią: Daria Marx, Oskar Cyms oraz Roxie Węgiel.

Lokalizacje miasteczek "Majówki-grillówki z Radiem ZET":

29.04 – Szczytno (plaża)
30.04 – Olsztyn (rynek)
1.05 – Giżycko (port)
2-3.05 – Mikołajki (nad jeziorem)

Miasteczka Radia ZET będą czynne od godziny 11:00 do 16:00, a przygotowane atrakcje - dostępne za darmo.

Dla tych, którzy nie spędzają tegorocznej majówki na Mazurach, Radio ZET przygotowało konkurs antenowy, w którym do wygrania będą grille gazowe z akcesoriami.