Rozlicz PIT w gminie Mikołajki
Rozliczenie PIT 2022 z PITax.pl przygotowano w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych i PITax.pl Łatwe podatki.

W dniach 6-7 marca br., podczas VIII Europejskiego Kongresu Samorządów, zarówno uczestnicy Kongresu jak i mieszkańcy Mikołajek będą mieli możliwość szybkiego, wygodnego i ekologicznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych Bolt, jednego z partnerów Kongresu.

System hulajnóg będzie działać bezpłatnie, umożliwiając swobodne przemieszczanie się i parkowanie w 14 wyznaczonych miejscach na terenia Mikołajek. Hulajnogę elektryczną będzie można wynająć za pomocą aplikacji Bolt w telefonie. Użytkownicy aplikacji zobaczą w niej ikonę roweru, oraz mapę miasta z zaznaczonymi dostępnymi jednośladami.
 
Jak jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami
 
Korzystanie z hulajnóg elektrycznych Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:
 
  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
  • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
  • niekorzystania z hulajnogi  pod wpływem środków odurzających,
  • korzystania z hulajnogi samemu - jednoślady są przeznaczone do użytku wyłącznie jednej osoby.
 
Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji: 
 
Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach.
 
W przypadku jeśli nie ma takiego miejsca - jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.
 
Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m. 
 

Mapa z zaznaczonymi miejscami gdzie dostępne będą Hulajnogi  https://www.google.com/maps/d/viewer?ll=53.801731890622214%2C21.564516463027086&z=15&mid=1VkbdVyllfqqGoO0--TNGC-kzOXpCXzQ