Zapraszamy do udziału w Kursie przewodnika turystycznego „Mazuroznawca”. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Stowarzyszenia LGD Mazurskie Morze w Orzyszu, ul. Leśna 22. Program kursu obejmuje 64 godziny zajęć, w tym 52 godziny wykładów i 12 godzin wycieczek krajoznawczych.

Treści przekazywane uczestnikom kursu obejmują obszar regionu Mazur (powiaty: piski, mrągowski, szczycieński, ełcki). Kurs składa się z trzech modułów:

 - historia regionu, najważniejsze wydarzenia, postacie, miejsca, gwara, 

 - współczesne Mazury, zagospodarowanie turystyczne regionu, atrakcje przyrodnicze i antropogeniczne, 

 - metodyka pracy przewodnika turystycznego i instruktora turystyki rowerowej oraz promocja działań i wydarzeń w social mediach i mediach tradycyjnych.

Kurs odbędzie się w miesiącach marzec-maj 2023. Udział w kursie jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów dojazdu na wykłady. Zgłoszenia należy dokonywać do 10 marca pisemnie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W zgłoszeniu obok danych osobowych i kontaktowych proszę podać motywację udziału w szkoleniu. Serdecznie zapraszamy.

"Szkolenie realizowane w ramach projektu pt. Turystyka rowerowa i inne atrakcje obszaru LGD "Mazurskie Morze" dla którego został złożony wniosek o dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"