Burmistrz Miasta Mikołajki zaprasza w sobotę 17 września dzieci i młodzież z terenu Gminy Mikołajki na piknik profilaktyczno-edukacyjny pod hasłem ,,Uzależnieniom mówimy NIE”.

Wydarzenie odbędzie się przed CK ,,Kłobuk w Mikołajkach" w godz. 12.00-17.00.

W programie m.in. gry i zabawy z nagrodami.

Uczestnicy pikniku będą mieli także okazję wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, skorzystać z darmowego stoiska profilaktycznego, w którym będą czekać różnego rodzaju gadżety edukacyjne, mające na celu uświadomienie zagrożeń, jakie wynikają z nadmiernego i nieodpowiedzialnego spożywania substancji psychoaktywnych.

Podczas spotkania odbędzie się również prezentacja alkogogli oraz narkogogli symulujących upośledzenie zmysłów wynikające ze spożycia alkoholu lub narkotyków.

Całość zakończy o godz. 16.00 koncert Edzio Rap.

Piotr Bylina znany jako Edzio Rap jest dwukrotnym mistrzem Polski we freestyle’u. Choć swoje tytuły zdobył odpowiednio w 2014 i 2015 roku to aktualnie niewątpliwie jest rapowym królem polskiego TikTok’a. Swój pierwszy film na platformie dodał 26 grudnia 2020 roku, nie musiał długo czekać na sukces. Zaledwie 8 miesięcy później jego profil obserwowało już milion użytkowników! Niewątpliwie do sukcesu Edzia przyczyniła się jego sympatia do TikToka. Znalazł miejsce gdzie mógł działać swobodnie, niezależnie i wykazać się swoją kreatywnością.