Rajd Polski
 

Mikołajki to nie tylko perła Warmii i Mazur, ale także jeden z najważniejszych punktów na rajdowej mapie świata. Od 2005 roku to urokliwe i gościnne miasto jest bazą Rajdu Polski – zawodów, które regularnie przyciągają najlepszych kierowców i ich pilotów oraz dziesiątki tysięcy entuzjastycznych kibiców.

Obecnie impreza jest zaliczana do Rajdowych Mistrzostw Europy, w których skład wchodzi zaledwie osiem rajdów, więc polskie zawody należą do elity Starego Kontynentu. Co ciekawe, polski klasyk był rundą tego prestiżowego cyklu już ponad 50 razy. Żaden inny rajd nie może się pochwalić takim rodowodem.

 

FORMAT DLA KIBICA

Rajd Polski jest rozgrywany w idealnym terminie – zazwyczaj na samym początku sezonu wakacyjnego – może więc być ciekawym urozmaiceniem urlopu na Mazurach. Najlepsze rajdowe załogi Europy ścigają się na widowiskowych i bardzo szybkich szutrowych drogach przecinających malownicze krajobrazy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a organizatorzy planują odcinki specjalne w taki sposób, aby kibice mieli możliwość obejrzenia jak największej liczby przejazdów.

Ci, którzy wolą zostać w Mikołajkach, mogą zajrzeć pod Hotel Gołębiewski i tam w parku serwisowym zobaczyć z bliska rajdowych mechaników przy pracy, spotkać się z zawodnikami, by zaraz potem podziwiać rywalizację na torze Mikołajki, jedynym tego typu obiekcie w światowych rajdach. Odcinek Mikołajki Arena to unikatowa gratka. Rajdowe załogi rywalizują tutaj „w parach”, co zapewnia jeszcze więcej emocji i jeszcze ciekawsze widowisko.

Więcej aktualności na stronie rajdpolski.pl

 

Galeria zdjęć

 

Wideorelacje z imprezy