Mikołajki to nie tylko żeglarstwo. Mnogość jezior sprawia, że miejsce to docenią także miłośnicy wędkowania. Poniżej znajdują się informacje dotyczące zakupu zezwoleń na połów okresowy na pobliskich jeziorach wraz z cennikiem na rok 2021.

Cennik zezwoleń wędkarskich

Zezwolenia ogólne na połów ryb

Obejmuje: jeziora Tałtowisko, Ołów, Orle, Tałty, Bełdany, Zęłwążek, Mikołajskie, Płociczno, Ryńskie, Jorzec, kanały Grunwaldzki, Tałcki, Mioduński, Szymoński oraz odcinek rzeki Krutyni.

licencja roczna (od stycznia do grudnia) – 810 zł licencja na sezon letni (na połów ryb z brzegu pozwolenie obowiązuje od 1 kwietnia do wystąpienia pokrywy lodowej i od 1 czerwca do 31 października na połów ryb z łodzi) – 590 zł licencja miesięczna – 290 zł (z brzegu i z lodu) licencja 14 dniowa – 220 zł (z brzegu i z lodu) licencja 4 dniowa – 105 zł (z brzegu i z lodu) licencja 3 dniowa – 80 zł (z brzegu i z lodu) licencja 1 dniowa – 30 zł (z brzegu i z lodu)

W miesiącach maj i listopad połów ryb z łodzi zezwolony jest tylko i wyłącznie w soboty i niedziele za dodatkową opłatą:

licencja MAJ/LISTOPAD z łodzi 1 dniowa – 40 zł licencja MAJ/LISTOPAD z łodzi 2 dniowa – 70 zł

Opłata dodatkowa w miesiącach MAJ i LISTOPAD za połów ryb z łodzi nie obowiązuje przy zakupie licencji rocznej.

Zezwolenia na połów ryb na łowiskach specjalnych

Obejmuje: jeziora Inulec, Głębokie.

sezon letni – 360 zł (z brzegu obowiązujące od 1 kwietnia do wystąpienia pokrywy lodowej) licencja 14 dniowa – 170 zł z brzegu i z lodu) licencja 1 dniowa – 39 zł (z brzegu i z lodu)

Z łodzi obowiązujące od 1 czerwca do 31 października:

licencja 7 dniowa – 200 zł licencja 3 dniowa – 120 zł licencja 1 dniowa – 50 zł

W ramach zakupienia licencji 1 dniowej (50 zł) w miesiącach maj i listopad połów ryb z łodzi na jeziorach specjalnych Inulec i Głębokie zezwolony jest tylko i wyłącznie w sobotę i niedzielę.

Mapa łowisk ogólnych i specjalnych