Wojewódzka Gala Sportu z mikołajskimi akcentami

W olsztyńskiej filharmonii odbyła się Gala Sportu 2016, podczas której podsumowano wydarzenia minionego roku w regionie.

Podczas gali zostały wręczone wyróżnienia, nagrody i stypendia najlepszym sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz sportu w naszym województwie. Nagrodzono zawodników, którzy w 2015 roku startując na zawodach rangi igrzysk olimpijskich młodzieży, mistrzostw świata i Europy w kategorii młodzieżowca, juniora i juniora młodszego zdobyli mistrzowskie i wicemistrzowskie tytuły. Wśród nagrodzonych znaleźli się również zawodnicy z naszej gminy: Konrad Żółtowski zawodnik MKŻ Mikołajki (trener Grzegorz Hammerszmidt), który zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w klasie DN oraz Przemysław Adamski z UKS Atos Woźnice (trener Wojciech Brodowski), który wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Europy juniorów w sztafecie 4 x 100 m.

Zarząd województwa na podstawie uchwały sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego przyznał zawodnikom 22 nagrody pieniężne i 31 stypendiów sportowych. Wśród tych sportowców również znaleźli się przedstawiciele gminy Mikołajki. Obok Przemka Adamskiego z UKS Atos Woźnice nagrody pieniężne otrzymali zawodnicy MKŻ Mikołajki: Robert Graczyk (srebrny medal podczas Bojerowych Mistrzostw Świata w kl. DN) oraz Łukasz Zakrzewski (brązowy medal podczas Mistrzostw Europu w kl. DN).
Podczas uroczystej gali wyróżnienia otrzymali też trenerzy, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Nagrodzeni zostali: Regina Jakubowska, Adam Seroczyński, Grzegorz Prokopowicz, Ireneusz Bukowiecki, Mateusz Chyl, Andrzej Matysiak, Marcin Chorzelewski, Zbigniew Ludwichowski, Wojciech Brodowski – UKS Atos Woźnice, Agnieszka Kozłowska i Tomasz Grabysa oraz Zbigniew Borysewicz.