Przed ostatnim wydarzeniem tego sezonu bojerowego przedstawiamy osiągnięcia Mazurskiego Klubu Żeglarskiego z Mikołajek. W dniach 6-11 marca odbędą się Mistrzostwa Świata i Europy DN- Junior i Ice- Optimist w estońskim Haapsalu. Kibicujemy Laurze Banach, która bronić będzie tytułu Mistrzyni Świata Juniorów.

Mikołajscy żeglarze bojerowi zdążyli nas przyzwyczaić do dużych sukcesów. Także ten sezon można zaliczyć do bardzo udanych. Przed ostatnim dużym wydarzeniem tego sezonu, czyli mistrzostwami świata i Europy DN-Junior i Ice-Optimist, zebraliśmy dla Państwa wszystkie sukcesy z tego sezonu zimowego.

Mistrzostwa Świata i Europy

Ostatnim sukcesem, z 26.02 jest zdobycie dwóch pierwszych miejsc podium przez braci Zakrzewskich podczas bojerowych mistrzostw Europy odbywających się w norweskim Storsjøen. Chodzi o rozgrywane w Szwecji, a następnie w Norwegii mistrzostwa świata i Europy w bojerowej klasie DN. Złoty medal wywalczył Łukasz Zakrzewski, srebro jego brat Tomasz Zakrzewski. W zawodach wystartowało 55 zawodników, w tym 19 Polaków.

W środę 23 lutego złoty medal, a tym samym Mistrzem Świata w klasie DN został Robert Graczyk. Te mistrzostwa odbywały się w Szwecji.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa w klasie DN odbyły się w dniach 12-14.02 na jeziorze Rėkyva na Litwie. Wystartowało w nich ponad 50 zawodników i zawodniczek a regaty zdominowali reprezentanci Mazurskiego Klubu Żeglarskiego z Mikołajek. Mistrzem Polski został Tomasz Zakrzewski - dwukrotny mistrz świata wygrał 6 z 10 wyścigów i wyprzedził Roberta Graczyka, który ma na swoim koncie wicemistrzostwo świata. Brązowy medal zdobył aktualny mistrz świata w bojerach Łukasz Zakrzewski.

Wśród kobiet na podium Mistrzostw Polski stanęła Laura Banach, która wygrała srebro.

Mistrzostwa Polski juniorów

Złote medale w mistrzostwach Polski juniorów w klasie DN 2022 zdobyli zaś reprezentanci MKŻ Mikołajki- Laura Banach i Mikołaj Mickiewicz.

Mistrzowskie regaty odbyły się na Zalewie Siemianówka w dniach 5-6.02.2022, uczestniczyło w nich 43 zawodników i zawodniczek.

W mistrzostwach dobre miejsca zajęli także zawodnicy klubowi w kat. ICE OPTI: Jakub Śliwiński 7 m, Radosław Parzych 10m, Mateusz Śliwiński 7m.

Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów

Na estońskich wodach, w dniach 12-16.12.2021 r. toczyły się w ostatnim czasie wyścigi w ramach Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy Juniorów. Niezwykłą formę zaprezentowała Laura Banach. Polka nie dała żadnych szans rywalkom, sięgając po złoty medal mistrzostw świata juniorek w klasie DN.  Również w czterech wyścigach składających się na europejski czempionat okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając Mistrzostwa Świata Juniorów.

Ostatnią dużą międzynarodową imprezą w kalendarzu klasy DN są mistrzostwa świata i Europy DN-Junior i Ice-Optimist. Powinny zostać rozegrane w dniach 6-11 marca.

Źródło: fb Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki

zdj. nagłówkowe: Polski Związek Żeglarski