Wystawa

Polska Akademia Nauk i Instytut Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN zaprasza do Kosewa na multisensoryczną wystawę ,,Poczuć, by zrozumieć" Narracyjne Muzeum Jeleniowatych.

Multisensoryczna wystawa skierowana do dzieci i dorosłych to edukacyjne spotkanie z jeleniowatymi, którego ideą jest przekazanie wiedzy o tym, jak funkcjonuje świat zwierząt, jakimi prawami się rządzi oraz w jaki sposób patrzeć, by widzieć te zależności. Udział w wystawie to okazja, by dowiedzieć się, jak zachowuje się typowy przedstawiciel jeleniowatych, jakie są jego potrzeby życiowe i co czyni go szczęśliwym.

W ramach wydarzenia można zobaczyć wystawę fotografii przyrodniczej, zatytułowaną "Od zmierzchu do świtu" autorstwa Andrzeja Stachurskiego, Krzysztofa Stasiaczka, Żanety Steiner-Bogdaszewskiej i Aleksandry Potrapeluk. Dzięki doświadczeniu i wytrwałości fotografów będą Państwo mieli unikalną możliwość podejrzeć „jeden” wieczór i poranek z życia jeleniowatych.

Wystawę można oglądać do 30 października 2020 r., godziny spotkań ukazywać się będą na stronie i fb Stacji.

Wystawa organizowana jest w ramach upowszechniania i promocji działalności naukowej (UiPDN) wspólnie przez Polską Akademię Nauk i Instytut Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN oraz przy wsparciu Mazurskiego Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego w Baranowie.