Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018

Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie informuje o turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci rolników w 2018

więcej informacji

EKO-SOŁECTWO

Redakcja Pulsu Regionu Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizuje po raz ósmy konkurs zbiórki elektrośmieci.
Zbieramy: lodówki, zamrażarki, roboty kuchenne, pralki, kuchenki, czajniki, tostery, zmywarki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, baterie, silniki elektryczne, dojarki, akumulatory itd.
Zapraszamy wszystkich sołtysów do udziału w akcji, wyznaczenie miejsca na zbiórkę oraz podanie terminu rozpoczęcia i zakończenia

więcej informacji

Konkursy na wolne stanowiska pracy

10.04.2018 Ogłoszenie o naborze do pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Mikołajkach
Ogłoszono dnia: 10-04-2018
Nr ogłoszenia: 2/2018
Inspektor ds. promocji, turystyki, kultury i sportu (1 etat)
Termin składania ofert: 27-04-2018      więcej informacji na bip.mikolajki.pl

 

30.03.2018 Ogłoszenie o naborze do pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Mikołajkach
Ogłoszono dnia: 30-03-2018
Nr ogłoszenia: 1/2018
Inspektor ds. budownictwa i inwestycji (1 etat)
Termin składania ofert: 12-04-2018      więcej informacji na bip.mikolajki.pl 

MIESZKAŃCY GMINY MIKOŁAJKI!

Informujemy, że zostało zawarte kolejne porozumienie ze Szpitalem MSW w Olsztynie w zakresie profilaktycznej specjalistycznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców, w związku z tym od kwietnia uruchomione zostają comiesięczne wizyty u lekarzy specjalistów. Lekarze o specjalizacjach: neurolog, ortopeda, ginekolog (wraz z USG) przyjmować będą raz w miesiącu, natomiast endokrynolog (wraz z USG tarczycy) oraz urolog, co drugi miesiąc. Do wszystkich lekarzy oprócz  ginekologa niezbędne jest posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego. Zapisy przyjmowane są w pokoju nr 7 urzędu lub telefonicznie pod numerem: 87 4219063. Mieszkańcom gminy, którzy nie będą mogli dojechać własnym transportem, gmina zapewni bezpłatny dowóz autokarowy z Mikołajek.

INFORMACJE NA TEMAT SPECJALISTYCZNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ

  1. 1.Poradnie znajdują się w Szpitalu MSW przy
  2. 2.Porady w bieżącym roku będą udzielane w soboty w następujących terminach:

Ginekolog, Neurolog, Ortopeda – 14 kwietnia, 19 maja, 16 czerwca, 15 września, 13 października, 17 listopada, 8 grudnia

Urolog - 14 kwietnia, 16 czerwca, 15 września, 17 listopada

Endokrynolog- 19 maja, 15 września, 17 listopada

  1. 3.Mieszkańcom gminy, którzy nie będą mogli dojechać własnym transportem, gmina zapewni bezpłatny dowóz autokarowy z Mikołajek. Odjazd autobusu godzina 7.30 z parkingu przy młynie (obok sklepu Biedronka), 7.35 Prawdowo - przystanek, 7.40 Zełwągi - przystanek, 7.45 Inulec- przystanek, 7.50 Baranowo - przystanek przy szkole.
  2. O terminie wizyty i możliwości przejazdu transportem zorganizowanym przez Urząd decyduje kolejność zgłoszeń. Miesięcznie każdy specjalista będzie przyjmował maksymalnie 20 pacjentów (neurolog – 10 pacjentów, ginekolog -15 pacjentów) wyłącznie z listy osób zarejestrowanych przekazanej przez urząd.
  3. Telefoniczna rejestracja pacjentów pod numerem telefonu: 87 4219 063.
  4. 6.W przypadku wszystkich poradni, oprócz ginekologicznej, wymagane będzie skierowane wydane przez lekarza rodzinnego.
  5. 7.Po przyjeździe do szpitala należy zgłosić się do rejestracji w budynku B szpitala. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i skierowanie od lekarza rodzinnego. Lekarze przyjmują od godziny 9.30 do godziny 14.00.

Spotkanie informacyjne dotyczące Gminnego Programu Budowy Mieszkań

Burmistrz Mikołajek oraz Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Mikołajkach zapraszają  na spotkanie informacyjne dotyczące Gminnego Programu Budowy Mieszkań Komunalnych „Dla Systematycznych”, które odbędzie się 14 marca br.  o godzinie 17. 30 w sali widowiskowej Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach.
Podczas spotkania zostanie przedstawiona koncepcja architektoniczna budynków wraz z planem zagospodarowania terenu, szczegóły udziału w programie, planowane terminy realizacji inwestycji oraz szacowane koszty.
Ze względu na wagę poruszanych spraw prosimy o udział osób zakwalifikowanych do Programu „Dla Systematycznych”.

XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych
do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości
1918-2018.
Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
W piętnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 18 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe –
w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.
Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.krus.gov.pl/prewencja.
Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w ocenianym gospodarstwie, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe. W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie, reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Zastosowanie się do ich rad i uwag przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin.
Ważne terminy:
31.03.2018 r. - upływa termin zgłaszania udziału w konkursie
25.05.2018 r.- zakończenie etapu regionalnego konkursu
15.06.2018 r. - zakończenie etapu wojewódzkiego
09.07-27.07.2018 r. - wizytacja gospodarstw finałowych.

Zgłoszenie udziału i dodatkowe informacje udzieli najbliższa jednostka terenowa KRUS lub Oddział Regionalny KRUS.

regulamin konkursu