W związku z organizacją  76 Rajdu Polski konieczne jest wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu.

28.06. (piątek):


1) W związku z organizacją odcinka kwalifikacyjnego TAŁTY nastąpi w   godzinach od  5.00  do 14.45  zamknięcie następujących dróg gminnych I powiatowych:  
a)Mikołajki – Tałty (droga powiatowa),
b)Kolonia Mikołajki (przystanek autobusowy) – Kolonia Tałty – Tałty (przystanek autobusowy),
c)Kolonia Mikołajki – Tałty PGR.
d)Lelek – Tałty (przystanek autobusowy)
Do godziny 7.00 mieszkańcy Tałt, Kolonii Tałty i Kolonii Mikołajki będą mogli wyjechać z miejscowości, zabroniony będzie jedynie ponowny wjazd.
2)W związku z organizacją odcinka OS – Mikołajki Arena (tor) nastąpi w godzinach od 15:30 do 20.30 zamknięcie następujących dróg gminnych:  
a) Prawdowo - Nowe Sady od strony drogi krajowej nr 16;
b) Prawdowo -  Stare Sady (Hotel Mazurski Dworek)- od strony drogi krajowej nr 16
Mieszkańcy Nowych Sadów, Starych Sadów i Jory mogą dojechać drogami gminnymi przez: Lubiewo – Nowe Sady – Cimowo – Stare Sady lub przez Faszcze – Cudnochy – Jora Wielka.
3)W związku z organizacją uroczystości  Startu 76 Rajdu Polski na Placu Wolności w Mikołajkach wprowadzone zostaną w godzinach od  13.00 do 20.00 następujące ograniczenia: całkowity zakaz ruchu na ul. 3-go Maja, pl. Wolności, początku ul. Kajki, do skrzyżowania z ul. Orzyszową oraz ul. Kowalską.
Od czwartku (27 czerwca) wieczorem na wyżej wymienionych ulicach będą ustawiane bariery w związku z tym nie będzie możliwości parkowania przez cały okres trwania Rajdu;

29.06. (sobota):


1)W związku z organizacją odcinka OS – Paprotki nastąpi w godzinach:  5.30 do 17.00 zamknięcie następujących  dróg:
a)powiatowej od dk nr 16 do miejscowości Górkło;
b)gminnych: Szymonka – Górkło, Górkło – Kol. Olszewo, Górkło – Borki, Górkło – Dąbrówka, Górkło - Osiki;
Do godziny 7.30 oraz w godzinach od 11:15 do 13:15 mieszkańcy Górkła będą mogli wyjechać z miejscowości, zabroniony będzie jedynie ponowny wjazd.
2)W związku z organizacją odcinka OS – Mikołajki Arena (tor) nastąpi w godzinach od 9:45 do 20.30 zamknięcie następujących dróg gminnych:  
a) Prawdowo - Nowe Sady od strony drogi krajowej nr 16;
b) Prawdowo -  Stare Sady (Hotel Mazurski Dworek)- od strony drogi krajowej nr 16
Mieszkańcy Nowych Sadów, Starych Sadów i Jory mogą dojechać drogami gminnymi przez: Lubiewo – Nowe Sady – Cimowo – Stare Sady lub przez Faszcze – Cudnochy – Jora Wielka.
Do godziny 11.45 oraz w godzinach w godzinach od 14:45 do 17:30 mieszkańcy będą mogli wyjechać jedynie drogą Nowe Sady - Prawdowo, zabroniony będzie  ponowny wjazd.

30.06. (niedziela):

1) W związku z organizacją odcinka OS – Mikołajki Max nastąpi w godzinach: od 5.45  do 14.30 zamknięcie następujących  dróg gminnych:  
a) Prawdowo - Nowe Sady od strony drogi krajowej nr 16 i na wysokości skrzyżowania do Lubiewa położonego za miejscowością Nowe Sady),
b) Prawdowo -  Stare Sady od strony drogi krajowej nr 16 i w  miejscowości Stare Sady (na wysokości Hotelu Mazurski Dworek),
c) Zełwągi (żwirownia) – Lubiewo – skrzyżowanie z drogą Nowe Sady – Faszcze,
d) Droga Nowe Sady (przy „pałacu”) – Stare Sady (do Hotelu Mazurski Dworek)
e) Droga krajowa nr 16 (za kolonią Prawdowo, droga do starego wysypiska śmieci) – Lubiewo (nie dotyczy mieszkańców z przepustkami).
Do godziny 7:45 mieszkańcy będą mogli wyjechać jedynie drogą Nowe Sady - Prawdowo, zabroniony będzie  ponowny wjazd.
Mieszkańcy  mogą dojechać do swoich domów drogami przez Faszcze – Cudnochy do Jory lub Faszcze – Cimowo  - do Starych Sadów

2) W związku z organizacją odcinka OS – Użranki w godzinach od 7.20 do 16.05  zamknięcie następujących dróg:
a) powiatowej Użranki – Jora Wielka – Faszcze - Baranowo;
b) dróg gminnych: w miejscowości Cudnochy (obydwu)
c) dróg gminnych: pomiędzy m. Nadawki i Baranowo i pomiędzy m. Baranowo i Cudnochy;
d) Baranowo - Użranki

3) W związku z organizacją uroczystości Mety 75 Rajdu Polski na Placu Wolności w Mikołajkach wprowadzone zostaną w godzinach od  12.30  do 19.00 następujące ograniczenia: całkowity zakaz ruchu na ul. 3-go Maja, , pl. Wolności ul. Kajki - początek do skrzyżowania z ul. Orzyszową oraz ul. Kowalską.
W  tym roku przepustki umożliwiające przejazd samochodów drogami,  na których organizowany jest Rajd Polski będą dotyczyły jedynie:
a) mieszkańców następujących posesji w miejscowości Prawdowo:47A- 47G, 3B-3H, 48, 49, 50,51 (dotyczy: piątku, soboty, niedzieli);
b) mieszkańców Lubiewa – przepustka umożliwi dojazd w okolice placu zabaw (dotyczy niedzieli);

Przepustki do odebrania będą w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajki od wtorku 25 czerwca.

Za utrudnienia uprzejmie przepraszamy licząc jednocześnie  na Państwa wyrozumiałość.