Obraz do artykułu: Wyzwanie Sielawowego Króla. 23 czerwca zapraszamy na Milko Mazury MTB.

Już w ten weekend zapraszamy na 5 etap Milko Mazury MTB. Tym razem zawodnicy spotkają się w Mikołajkach, gdzie na Placu Wolności stanie miasteczko Milko Mazury MTB. Na trasie piękne, mazurskie szutry i kręte dukty leśne przecinać się będą z fantastycznymi singlami na zboczach jeziora Mikołajskiego i Bełdany. To świetna okazja na sportowe rozpoczęcie wakacji.

Trasa piątego etapu Milko Mazury MTB wynosić będzie 28 km na dystansie Hobby, dłuższa wersja to dwie rundy o łącznej długości 56 km na dystansie Expert, natomiast najdłuższa na dystansie PRO to 84 km i trzy rundy. Zmagania zapowiadają się naprawdę ciekawie gdyż przewyższenia na krótkiej pętli mają ok. 440 metrów.

Przed startem głównych zawodów odbędzie się również rywalizacja dzieci i młodzieży. Punktualnie o godz. 10.00 wystartują zawodnicy dystansu Nickelodeon RACE 3, których trasa przebiegać będzie po trasie wyścigu w kierunku kładki pieszej, następnie ulicą Okrężną i aleją Spacerową do terenów leśnych. Dalej wyścig rozegra się na terenach Nadleśnictwa Maskulińskie, aby z terenów leśnych wjeżdżają w aleję Spacerową i ulicą Okrężną i dalej kładką pieszą przekroczyć linię mety. Nickelodeon RACE 2 rozpocznie się o godz. 10.20. Zawodnicy przemieszczać się będą po trasie wyścigu w kierunku kładki pieszej, następnie ulicą Okrężną i aleją Spacerową dojadą do miejsca nawrotki zlokalizowanego przy Hotelu Amax Mikołajki. Następnie tą samą drogą powracają na linię Mety. Nickelodeon RACE 1 wyruszy o 10.40  a jego trasa przebiegać będzie tak samo jak samo jak Nickelodeon RACE 2.

Wszystkie trasy Nickelodeon Race oznaczone zostaną pomarańczowymi strzałkami.

O godz. 12.00 ruszy najbardziej emocjonująca kategoria, czyli Strider RacingMazury MTB. Rywalizacja rozegrana zostanie na specjalnie przygotowanej trasie na Placu Wolności, która dostarczona została przez Strider Polska. Wyścigi odbędą się w 4 kategoriach:
STRIDER Racing 1 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 1 do 2 lat
STRIDER Racing 2 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 3 lata
STRIDER Racing 3 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 4 lata
STRIDER Racing 4 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 5 lat

Udział w wyścigach Nickelodeon RACE oraz STRIDER Racing jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Rejestracja w biurze zawodów lub online https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja
Szczegóły w komunikacie startowym https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci/komunikat-startowy-milko-mazury-mtb-5-etap-mikolajki-w-krainie-krola-sielaw i REGULAMINIE https://mazurymtb.pl/p/regulamin

Organizator:
Stowarzyszenie Luz Grupa

Partnerzy:
Miasto Mikołajki
Centrum Kultury Kłobuk
Nadleśnictwo Maskulińskie