Obraz do artykułu: PZM 76. Rajdu Polski już za miesiąc

Ostatni weekend czerwca (28-30.06) to dni zarezerwowane w tym sezonie na kolejną edycję polskiego klasyka. W tym roku zawody są zaliczane do kalendarza aż czterech cykli, którymi są: Rajdowe Mistrzostwa Europy, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (RSMP), Rajdowe Mistrzostwa Litwy oraz Motul Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (HRSMP). Po wielu rozmowach z zawodnikami, prowadzonych podczas poprzednich edycji Rajdu Polski, organizatorzy skupili swoje wysiłki na wytyczeniu bardziej kompaktowej trasy, która jednocześnie jest znacznie bardziej przyjazna dla kibiców.

Harmonogram rywalizacji tworzy 15 odcinków specjalnych, w tym dobrze znana próba Mikołajki Arena, na której na oczach kibiców, dwie rajdowe załogi ścigają się jednocześnie. Łączna długość trasy wynosi 654 km, z czego 202 km stanowią oesy. Regulamin uzupełniający oraz formularze zgłoszeniowe już zostały opublikowane na stronie www.rajdpolski.pl.

W PZM 76. Rajdzie Polski możemy spodziewać się startu wielu czołowych europejskich załóg, z urzędującymi mistrzami – Aleksiejem Łukjaniukiem i Aleksiejem Arnautowem (Citroen C3 R5) na czele. Oprócz nich w Mikołajkach powinni pojawić się aktualni liderzy punktacji FIA ERC, czyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Skoda Fabia R5) oraz wiceliderzy tabeli –brytyjska załoga Chris Ingram/Ross Whittock (również Fabia R5). Do uczestników mistrzostw Europy dołączy także krajowa i litewska czołówka. W tej pierwszej grupie ma się znaleźć ubiegłoroczny triumfator Rajdu Polski w klasyfikacji RSMP. Mowa o Mikołaju Marczyku pilotowanym przez Szymona Gospodarczyka. 76. edycja drugiego najstarszego rajdu świata jest także rundą pozostałych rozgrywek prowadzonych w ramach FIA ERC: ERC2 (samochody produkcyjne), ERC3 (samochody z napędem na jedną oś), juniorskich mistrzostw Europy, a także Abarth Rally Cup.