Chcielibyśmy Państwa bardzo serdecznie  zaprosić na Mikołajski Bal Karnawałowy, który odbędzie się w ostatni weekend karnawału w sobotę  2 marca, czyli w tzw. ostatki. Bal ten będzie kontynuował wieloletnie już tradycje Balu Sportowca. Ma on mieć jednak nową odsłonę.

Po wielu dyskusjach doszliśmy do wniosku, że w tak małej społeczności jak nasza zbyt mało jest dorosłych osób uprawiających sport w sposób wyczynowy i formuła plebiscytu na najpopularniejszego sportowca w tej grupie wiekowej w znacznej mierze się wyczerpała. Dlatego też w bieżącym roku odbędzie się on tylko w kategorii dzieci i młodzieży do lat 18 tu.

W naszym środowisku działa jednak wiele osób, które angażują się bardzo aktywnie w życie naszej społeczności, promują i rozsławiają Mikołajki, podejmują ciekawe i pożyteczne działania. Są wśród nich zarówno sportowcy, jak i działacze sportowi, wolontariusze, społecznicy, przedsiębiorcy. Dlatego też od tego roku chcielibyśmy wyróżniać tych społecznie aktywnych mieszkańców naszej gminy. Kandydaci do wyróżnień będą zgłaszani przez lokalne  organizacje pozarządowe i instytucje działające na terenie gminy, a wyboru nagrodzonych dokona powołana Kapituła.

Wyróżnienia będą wręczane na uroczystej gali podczas Mikołajskiego Balu Karnawałowego, na którą już dzisiaj Państwa serdecznie zapraszamy!

Tegoroczny Bal będzie miał charakter charytatywny, będziemy wspierać Środowiskowy Dom Sampomocy w Mikołajkach. Dlatego też podczas balu odbędą się licytacje z wieloma ciekawymi fantami.

Jedną z atrakcji tegorocznego Balu będą mini recitale zespołu  Seventy seven oraz Romka Tkaczyka.

Serdecznie Państwa zapraszamy do  udziału w balu, gwarantując dużo dobrej zabawy i niezapomnianych chwil.  Mamy nadzieję, że to  wspólne spotkanie oprócz rozrywki pozwoli nam na krótkie podsumowanie i wyróżnienie tych naszych mieszkańców, którzy pozytywnie wpływają na  naszą lokalną społeczność, a także wesprzeć tych , którzy naszej pomocy potrzebują.

Bieżące informacje na temat Balu będziemy systematycznie przekazywać na profilu facebookowym Miasta Mikołajki.

Z pozdrowieniami

Piotr Jakubowski - Burmistrz Mikołajek

oraz Radni Rady Miejskiej

w Mikołajkach