W ubiegłą niedzielę w Centrum Kultury "Kłobuk" odbyły się Mikołajki w Mikołajkach. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych oraz kulinarnych specjałów przygotowanych przez mieszkańców miasta.
9 grudnia zorganizowano tradycyjne Mikołajki w Mikołajkach. Impreza o charakterze świątecznym każdego roku gromadzi wokół siebie szerokie grono mieszkańców gminy i to bez względu na wiek. W sali widowiskowej młodzież prezentowała swój talent muzyczny z elementami tańca. Wśród atrakcji znalazły się również gry i zabawy z animatorami, kino dla dzieci oraz fotobudka. Przed "Kłobukiem" rozstawiono kącik kulinarny. Wśród specjałów znajdowała się m.in. tradycyjna zupa karmuszka wykonana przez Bartka Sierockiego. Klub Radnych przyrządził bigos oraz grochówkę. W bibliotece każdy mógł skosztować wypieków mikołajskich gospodyń.
Niewątpliwie dla dzieci najważniejszym punktem imprezy była wizyta Mikołaja, który częstował najmłodszych słodyczami. Wszystkie dzieci, które przybyły na świąteczne spotkanie otrzymały paczkę ze słodyczami.